Anglicko-české slovníky

České slovníky jsou pro propracovanější co se týká českých frází a jejich překladu do angličtiny než zahraniční slovníky.

Slovníky | Lingea

Slovníky | Lingea – on-line slovník české společnosti Lingea, která vydává i tištěné verze slovníků. Jde o můj neoblíbenější slovník. Sám rozpozná zda jste zadali české či anglické slovíčko. PR 3/10.

Dict | Lingea

Dict | Lingea – mezinárodní on-line slovník české společnosti Lingea, která vydává i tištěné verze slovníků. Slovník umožňuje překlady napříč různými jazyky. Slovník je v různých jazykových mutacích, zde je např. jeho anglická verze a česká verze umožňující překlady z angličtiny či češtiny do různých jazyků. Slovník rozpozná jazyk zadaného slovíčka v rámci vybrané kombinace dvou jazyků. PR 4/10.

Seznam.cz slovník

Seznam.cz slovník – obsahově je značně podobný, někdy i naprosto stejný jako Lingea slovník. Dokonce i nahrávky slovíček jsou totožné se slovníkem Lingea. Výhodou tohoto slovníku je, že slovník je skoro bez reklam. Možnosti překladu do různých jiných jazyků jsou menší než u slovníku Lingea. V nabídce slovníku Seznam.cz je: angličtina, němčina, francouzšina, italština, španělština, ruština a slovenština. Nicméně stránka slovníku Seznam.cz má vyšší pagerank (5/10) a je pravděpodobně oblíbenější či známější než slovník Lingea, který má pagerank nižší (3/10). PR 5/10.

Další slovníky

  • Slovnik.cz – slovní zásoba slovníku vychází z produktu PC Translator společnosti LangSoft. Obsahuje spoustu slovíček. PR 4/10.
  • Online slovník – umožňuje pouze základní překlad slovíček s jejich výslovností. PR 3/10.
  • Slovníček.cz – jde zároveň o překladač. Chybí zde nahrávky výslovnosti slovíček. PR 2/10.

Zahraniční slovníky

Zahraniční slovníky s českým překladem pokulhávají za českými slovníky. Překlad do češtiny pouze zjednodušený, nebo je obvykle využíváno strojových překladačů.

  • Glosbe – obsahuje vícero nahrávek slovíčka, jsou k dispozici i vzorové fráze a věty. PR 5/10.
  • Cambridge – k dispozici je pouze psaná výslovnost a úplně základní překlad slovíčka. Slovník uvádí pouze pár vzorových frází v angličtině. PR 6/10. Tento slovník je pouze ve variantě anglicko-českého slovníku.
  • WordReference.com – slovník obsahuje pouze základní překlad a pár frází v češtině. Dále zobrazuje použití slovíčka ve větách získaných z internetu bez českého překladu. PR 5/10.
  • Bab.la – při kliknutí na výslovnost slovíčka se zobrazuje otravná reklama. Vzorové fráze se slovíčkem jsou získávány z vyhledávačů a strojově přeloženy do češtiny, tudíž neodpovídají vůbec českým větám. PR 5/10.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji angličtinu, matematiku a účetnictví online (celá ČR) po Skype za používání webové tabule a tabletu. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.