Německo-anglické slovníky

Většina slovníků je zároveň anglicko-německých.

Dict | Lingea

Dict | Lingea – mezinárodní on-line slovník české společnosti Lingea, která vydává i tištěné verze slovníků. Slovník umožňuje překlady napříč různými jazyky. Slovník je v různých jazykových mutacích, zde je např. jeho anglická verze a německá verze umožňující překlady z angličtiny či němčiny do různých jazyků. V rámci vybrané kombinace dvou jazyků slovník rozpozná jazyk zadaného slovíčka. PR 4/10.

Cambridge Dictionary

Výklad slovíčka je v angličtině s tím, že je uvedeno slovíčko i v němčině. Věty neobsahují aktivní odkazy použitá slovíčka. Je uvedeno dost vzorových vět v angličtině i němčině, ze kterých lze poznat význam slovíčka. Slovník je ale zaměřen na angličtinu, němčina je pouze doplňková. Výslovnost slovíček je psaná. PR 6/10.

dict.cc

dict.cc – jednoduchý slovník, vše je namluveno, neobsahuje ale vzorové věty. PR 3/10 (5/10).

Leo

Leo – jednoduchý slovník, fráze i slovíčka jsou namluvena. PR 5/10.

PONS

PONS – vše je namluveno, slovník obsahuje slovíčka a základní slovní spojení. Chybí ale vzorové věty s použitím slovíček. PR 5/10 (4/10).

Langenscheidt Online Wörterbücher

Langenscheidt Online Wörterbücher – vše je namluveno, slovník obsahuje slovíčka a základní slovní spojení i vzorové věty. PR 4/10.

Collins Dictionary

Collins Dictionary – slovník obsahuje výslovnost slovíčka v angličtině. Výslovnost je namluvena. Slovník ukazuje důležitost použití daného slovíčka. Je uvedeno hodně příkladů vět se slovíčkem. PR 5/10.

Bab.la

Bab.la – při kliknutí na výslovnost slovíčka se zobrazuje otravná reklama. Namluveny jsou i německé výrazy a slovíčka. Vzorové fráze se slovíčkem jsou získávány z vyhledávačů a strojově přeloženy do němčiny, tudíž nemusí odpovídat vůbec německým větám. PR 4/10.

Linguee

Linguee – toto není slovník v pravém slova smyslu. Web najde použití daného slovíčka na internetu a interaktivně přeloží daný odstavec, kde je slovíčko použito. PR 5/10.

DeepL Übersetzer

DeepL Übersetzer – jde o překladač vět, ale když se zadá jednotlivé slovo, funguje jako slovník. PR 6/10.

WordReference.com

WordReference.com – výslovnost slovíčka je uvedena v angličtině. Slovník je vyvážený v poměru angličtina versus němčina. Dokonce nabízí možnost reverze (prohození pořadí) v ukázkových větách a slovních spojeních. Věty jsou uvedeny jak v angličtině, tak v němčině. PR 5/10.

ReversoTranslation

ReversoTranslation – přeloží slovíčko do němčiny. Slovíčka jsou německy namluvena. Překlad je trochu jiný, když se zadá jedno slovo, nebo věta. Při zadání jednoho slovíčka funguje jako slovník, při zadání vět funguje jako překladač. Umí přeložit až 800 znaků. Přeloženou větu umí přečíst. Po vybrání přeloženého slovíčka zobrazí synonyma. PR 5/10.

ReversoWörterbuch

ReversoWörterbuch Englisch » Deutsch – přeloží slovíčko do němčiny. Je zde uvedeno mnoho slovních spojení i pár vzorových vět. PR 3/10 (5/10).

Další slovníky

  • Linguatools – jednoduchý slovník, je třeba přepnout na angličtinu → němčinu, obsahuje vzorové věty. PR 4/10.
  • Glosbe – jsou k dispozici i vzorové fráze a věty. PR 4/10 (5/10).
  • BeoLingus – jednoduchý slovník chemické univerzity. PR 4/10.

Mobilní aplikace

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji angličtinu, matematiku a účetnictví online (celá ČR) po Skype za používání webové tabule a tabletu. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.