Německo-české slovníky

Většinou jde i o slovníky česko-německé. České slovníky jsou pro propracovanější co se týká českých frází a jejich překladu do němčiny než zahraniční slovníky.

Slovníky | Lingea

Slovníky | Lingea – on-line slovník české společnosti Lingea, která vydává i tištěné verze slovníků. Jde o můj neoblíbenější slovník. Sám rozpozná zda jste zadali české či německé slovíčko. PR 3/10.

Dict | Lingea

Dict | Lingea – mezinárodní on-line slovník české společnosti Lingea, která vydává i tištěné verze slovníků. Slovník umožňuje překlady napříč různými jazyky. Slovník je v různých jazykových mutacích, zde je např. jeho německá verze a česká verze umožňující překlady z němčiny či češtiny do různých jazyků. V rámci vybrané kombinace dvou jazyků slovník rozpozná jazyk zadaného slovíčka. PR 4/10.

Seznam.cz slovník

Seznam.cz slovník – obsahově je značně podobný, někdy i naprosto stejný jako Lingea slovník. Dokonce i nahrávky slovíček jsou totožné se slovníkem Lingea. Výhodou tohoto slovníku je, že slovník je skoro bez reklam. Možnosti překladu do různých jiných jazyků jsou menší než u slovníku Lingea. V nabídce slovníku Seznam.cz je: angličtina, němčina, francouzšina, italština, španělština, ruština a slovenština. Nicméně stránka slovníku Seznam.cz má vyšší pagerank (5/10), takže u lidí je asi Seznam slovník oblíbenější či známější než slovník Lingea, který má pagerank nižší (3/10). PR 5/10.

Další slovníky

  • Slovnik.cz – slovní zásoba slovníku vychází z produktu PC Translator společnosti LangSoft. Obsahuje spoustu slovíček. PR 4/10.
  • Slovníček.cz – jde zároveň o překladač. Chybí nahrávky výslovnosti slovíček. PR 2/10.

Zahraniční slovníky

Zahraniční slovníky s českým překladem pokulhávají. Buď je překlad do češtiny pouze zjednodušený, nebo je obvykle využíváno strojových překladačů.

  • Glosbe – obsahuje vícero nahrávek slovíčka, jsou k dispozici i vzorové fráze a věty. PR 5/10.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji angličtinu, matematiku a účetnictví online (celá ČR) po Skype za používání webové tabule a tabletu. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.