News in Levels

Krátké zprávičky v angličtině z webu:

jsou skvělou pomůckou pro studium angličtiny. Články jsou roztříděny do třech úrovní: level 1, level 2 a level 3. Vše je s audioposlechem.

Úrovně angličtiny

Level 1 je určena pro naprosté začátečníky. Je třeba zde poznamenat, že není zcela gramaticky správně, resp. používá obvykle pouze přítomný čas prostý, gramatika i slovní zásoba je velice zjednodušena pro snadné pochopení.

Level 2 je již gramaticky správně, ale pořád používá pouze základní gramatické obraty a zjednodušenou slovní zásobu. Řekla bych, že většině středně pokročilým studentům bude právě sedět nejvíce tato úroveň.

Level 3 už je již psána prakticky bez omezení a je vhodná pro pokročilé studenty angličtiny.

Pro naprosté začátečníky je vhodná úroveň 1. U středně pokročilých studentů doporučuji procházet současně úroveň 1, a pak úroveň 2. Pokud jste středně pokročilí studenti, tak doporučuji projít úroveň 2, a pak úroveň 3.

Lehčí úroveň nám pomůže pochopit základní myšlenku textu a učí nás zjednodušenému vyjadřování, které jsme schopni použít při mluvené řeči. Náročnější úroveň nás pak posouvá dál ve slovní zásobě a gramatice. Opakováním textu v různých úrovních obtížnosti si slovní zásobu i slovní obraty více zapamatujeme.

Audio knížky

Dále na webu najdeme namluvené zjednodušené vydání knihy: Robinson Crusoe a The Little Prince. Knížky jsou zpracovány ve třech úrovních obtížnosti.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji angličtinu, matematiku a účetnictví online (celá ČR) po Skype za používání webové tabule a tabletu. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.