Právní slovníky v angličtině

Právní slovníky obsahují právní terminologii a její výklad v angličtině. Jsou výkladového charakteru.

Merriam-Webster’s Law Dictionary

Merriam-Webster’s Law Dictionary – slovník obsahuje přes 10 000 právních slovíček a frází popsaných v běžném jazyce. Nechybí nahraná výslovnost. K dispozici je Thesaurus s daným slovíčkem (slovník synonym a antonym). Slovíčka lze vyhledávat přímo nebo podle počátečního písmene. PR 7/10.

Legal Dictionary

Legal Dictionary – lékařský slovník od společnosti Farlex. Poskytuje podrobný anglický výklad pojmu vhodný spíše pro odborníky. The free dictionary by Farlex má odkazy u hledaného slovíčka na příslušný: Dictionary, Thesaurus, Medical Dictionary, Legal Dictionary, Financial Dictionary, Acronyms, Idioms, Encyclopedia, Wikipedia Encyclopedia, takže si můžeme projít význam slovíčka a použití slovíčka z různých úhlů pohledu. Výslovnost je nahraná a je uvedena jak americká, tak i anglická. PR 5/10.

Legal Dictionary | Law.com

Legal Dictionary | Law.com – slovíčka nejdeme podle jejich počátečního písmene nebo pomocí vyhledávání. Slovník je malého rozsahu (např. tam není ani slovíčko „lawyer“). Není zde uvedena výslovnost, a to ani v psané podobě. Účelem je spíš vysvětlení právních pojmů. PR 5/10.

Plain Language Legal Dictionary

Plain Language Legal Dictionary – právnický slovník obsahuje přes tisíc slovíček a právních spojení vysvětlených stručným a jednoduchým způsobem. Slovíčka nejdeme podle jejich počátečního písmene. Slovník je velmi malého rozsahu (např. tam není ani slovíčko „lawyer“). Není zde uvedena výslovnost, a to ani v psané podobě. Účelem je spíš vysvětlení právních pojmů. PR 5/10.

Nolo’s Free Dictionary Of Law Terms and Legal Definitions

Nolo’s Free Dictionary Of Law Terms and Legal Definitions – slovník obsahuje slovíčka a fráce seřazené podle abecedy podle počátečního písmene. Opět jde o stručný výklad právních pojmů bez uvedené výslovnosti. PR 6/10.

Mobilní aplikace

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji angličtinu, matematiku a účetnictví online (celá ČR) po Skype za používání webové tabule a tabletu. Máte-li o výuku zájem, kontaktujte mne.